Eeloleval laupäeval, 20. aprillil juba kaheksandat korda toimuv Võhandu maraton on korraldajate teatel vihmade ja suurvee ootuses.
Maratoni mööda Võhandu jõge Võrust Tamula järvelt kuni Räpina külje alla Võõpsuni kulgev võistlustrass on 100 km pikkune. Kui eelmisel aastal tuli esmakordselt start Tamula järvelt jääkatte tõttu jõe peale kolida, siis tänavune erakordne kevad võib sundida korraldajaid trassi veelgi olulisemalt lühendama, vahendas VSport.ee.
„Enneolematult on nädal enne maratoni jääkaane all ka Leevaku ja Räpina veehoidlad,” ütles võistluse korraldaja Hillar Irves. „Kuna praeguseks on väljas plusskraadid ka öösiti ja ilmateade lubab tublisti vihma, siis on lootust, et suurvesi ja kiire jääminek algavad siiski veel enne maratoni starti.”
Lõpliku otsuse stardi- ja finišipaiga asukoha ja stardikorralduse kohta langetavad korraldajad neljapäeva, 18. aprilli keskpäeval ja see avaldatakse Võhandu maratoni kodulehel ja Facebooki lehel.
Mõne aastaga Euroopa omataoliste seas suurimaks kasvanud veespordipeole on praeguse seisuga registreerunud rekordilised 526 paatkonda enam kui 1000 osavõtjaga kümnest riigist.

Autor: LounaLeht.ee, online@lounaleht.ee
Viimati muudetud: 15/04/2013 09:41:09

http://www.lounaleht.ee/index.php?page=1&id=11864

0 Comments

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Previous reading
Võhandu maratonil võidutsesid leedulased
Next reading
Kas maraton tõi korraldajatele priske kopika?