Yukon River Quest 2018 Team Estonia

Neli Eesti tiimi lõpetasid maailma pikima aerutamise maratoni.

Sel aastal juba 20. aastapäeva tähistav „Yukon River Quest“ maraton sai alguse Whitehorse linnast 27. juuni keskpäeval ja finišeeruti alles 30. juunil ajaloolises kullaotsijate linnakeses Dawsonis.
Lisaks kogu koondise 2 päeva ja 3 ööd kestnud ultramaratoni kontrollajas edukale läbimisele võtsid eestlasest parima tulemuse Andres Kaju ja Leivo Sepp, kes saavutasid kahesüstade klassis meeste arvestuses esimese koha ning läbisid maratoni märkimisväärse 48 tunniga. Võitjatele järgnesid paatkonnad Mart Reimann- Ivar Hütt, Hillar Irves - Martin Ilumets ning Matti Tuul - Martin Pedai.
Võistlejate keskmiseks kiiruseks kujunes kuni 15 km tunnis, mille saavutamist muutsid keeruliseks rasked olud öötundidel, navigeerimise ja kärestike läbimise oskus.
Kahepaadis hea tulemuse teinud Leivo kommentaar: „715 km non-stop aerutamist tähendab vastupidamist mitte ainult füüsilises vaid ka vaimses võtmes, ühes paadis olevate aerutajate eesmärgid ja motivatsioon peavad omavahel sobima ning sportlased teineteist keerulistes murdekohtades toetama. See meie neljal tiimil ka õnnestus“.

yukon river quest 2018 ettevalmistus

Yukon River Quest 2018

Neli Eesti tiimi osaleb maailma pikimal aerutamismaratonil.

Maraton toimub 27. juunist - 01. juulini 2018 aastal Kanadas ja on 715 km pikk, kulgedes Whitehorsist - Dawsonisse.

Team Estonia

 

World’s Longest Annual Paddling Race – 715 km / 444 miles from Whitehorse to Dawson City, Yukon

Yukon River Quest 2018

Võhandu maraton 2013

Võhandu maratonil võidutsesid leedulased

Tänavuse Võhandu maratoni võitis laupäeval leedulaste kahesüst, kus sõitsid Jonas Ragauskas ja Sigitas Bulovas, kelle võiduaeg oli 6:47.31,2, vahendas VSport.ee.
Bulovasele oli see teine järjestikune võit, mullu oli tema süstakaaslaseks Vidas Kupčinskas. Ragauskas sai eelmise aasta võistlusel parima ühesüstamehena kolmanda koha. Leedusse viiakse esikoht juba neljandat aastat järjest.
Teiseks tulid tänavu Koit ja Raigo Põder (+18.58,1), kolmandana lõpetas kiireim ühesüstamees tšehh Miroslav Venera (+40.56,0).
Esikuuikusse jõudsid veel leedulaste Dainius ja Marius Jaraminase kahesüst, ühesüstaga sõitnud poolakas Piotr Rosada ja kahesüst Kristjan Puusild/Margus Reimann.
Kahekanuul olid kiireimad üldjärjestuses kaheksandana lõpetanud soomlased Jaakko Soivio ja Heikki Hihnala. Kiireim naine ühesüstal oli üldjärjestuses 13. koha saanud leedulanna Aida Vilimiene.
Mööda Võhandu jõge Võrust Tamula järvelt kuni Räpina külje alla Võõpsuni kulgev umbes 100 km pikkune maraton toimus tänavu kaheksandat korda. Võistlusele oli registreerunud üle 500 paatkonna.

Autor: LounaLeht.eeonline@lounaleht.ee
Viimati muudetud: 22/04/2013 08:24:34