Võhandu maraton sai Valitsuselt loa maratoni korraldamiseks

Valitsus andis eriloa 16. Võhandu Maratoni korraldamiseks!

Valitsus andis 27. mai 2021. kabinetiistungil loa viie suvel aset leidva suurürituse toimumiseks, mille sekka arvati ka Võhandu Maraton.

Stenbocki maja, 27. mai 2021 – Valitsuse liikmed arutasid tänasel kabinetinõupidamisel viie ürituse korraldamist. Valitsuse toetuse said 15.-18. juulini toimuvad U20 Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus ja 7.-8. augustini toimuvad triatlonivõistlused IRONMAN Tallinn. Valitsus arvas suure ühiskondliku huviga ürituseks ka Eesti Spordiselts Kalev võimlemispeo „Kingitus“, Võhandu Maratoni ja ERSO hooaja lõpukontserdi. Need üritused tohivad toimuda juhul, kui korraldajad jõuavad terviseametiga kokkuleppele koroonaviiruse nakkusohu maandamise meetmetes.

Valitsuse otsus: https://valitsus.ee/uudised/valitsus-toetas-mitme-suururituse-toimumist

 

Valitsus andis eriloa Võhandu Maratoni korraldamiseks 12. juuni 2021 aastal
Stenbocki maja. Foto: Kaupo Kalda

Võhandu Maratoni meeskonnale ei antud eriluba maratoni korraldamiseks.

Maratoni uueks kuupäevaks on 12. juuni 2021

Eesti Vabariigi Valitsus ei andnud Võhandu Maratoni meeskonnale eriluba maratoni korraldamiseks 22. mail. Valitsus arutas 06.05. Võhandu Maratoni toimumist, mis oli planeeritud 22. maile, kuid praegust epidemioloogilist olukorda arvestades otsustas Valitsus ürituse korraldamise edasi lükata.

Meil on väga kahju ja palume vabandust, et juba teist korda peame sel aastal maratoni kuupäeva muutma. Meile on valitsuse otsus täiesti mõistmatu. Reisida võib kuhu iganes, aga kontrollitud olukorras, kindlatel tingimustel, Eesti oma inimestele värskes õhus toimuv spordiüritus, kus hajutatus on garanteeritud keelatakse ära.

Mingit pool-kõva, mitmele päevale hajutatud sõitu või virtuaali Võhandul me tegema ei hakka. Oleme kindlad, et see poleks see, miks Võhandule tullakse.

99% Võhandust on fiiling, mis tekib koos loodud väest, võimsast tundest olla osa suurest fantastilisest seltskonnast. See on tunne, mis tekib konkurente jõel tagaajades. Tunne kui enam ei jõua, aga ikka kütad edasi. See on tunne mis tekib, kui finishis saad selja sirgeks lüüa ja karjuda täiest kõrist "TEHTUD"! See on tunne, mis tekib saunalaval vahetuid muljeid rääkides. See on tunne, mis kannab sind edasi uute seiklusteni!

Maratoni uueks kuupäevaks on 12. juuni 2021

Valitsuse otsustest saab lugeda:

https://www.valitsus.ee/uudised/valitsus-toetas-kahe-ulekaaluka-uhiskondliku-huviga-spordiurituse-toimumist

Valitsuse otsus
15. Võhandu maraton 2020 medal

15. Võhandu maratoni medal.

MEDALIGA autasustatakse täispika maratoni kõiki lõpetanuid, paadiklassist olenemata. Medali saad kaela kohe peale finisheerumist.  Just sellise, kullaläikelise ja 150g kaaluva medali saavad 2700 aerutajat endale kaela kui finišijoon on ületatud.
Kindel on see, et ka kõige kiirematel, neil kes maratoni võitu ihkavad, tuleb selle medali nimel kaheksa tundi pingutada. Kõigile kes tahavad nautida igat kilomeetrit sellel maratonil, olgu teadmiseks: „Me ootame Teid ära, et see medal Teile kaela riputada. Mingu või aega 24 tundi. Me ootame Teid kallistuste, fotoaparaatide välgutamiste ja rõõmuhõisete saatel, hoiame söögi sooja ja sauna kuuma."
Sa suudad rohkem kui arvata oskad!
Kohtume 05. september 2020 maratoni stardis.

RUS
Mедаль Выхандского марафона 2020 года.
такую золотую глянцевую медаль, весом более 150 г, смогут повесить на шею все те, кто пересекут финишную линию. Несомненно, что даже самым быстрым из тех, кто хочет выиграть марафон, потребуется восемь часов, чтобы поработать над этой медалью
Для тех, кто хочет насладиться каждым километром этого марафона, имейте в виду: «Мы ждем, чтобы дать вам эту медаль. Мы ждем вас в течении 24 часов со вспышками фотокамеры и с теплыми объятиями и криками радости, горячими блюдами и горячей сауной.
Вы можете сделать больше, чем думаете! Увидимся 05 сентября 2020  года на старте Выхандского марафона.

ENG
The medal for 15th Võhandu Marathon is ready.
2700 paddlers will get this gold, weighing 150g medal around their neck when they cross the finish line.
It is certain, that even the fastest of those who want to win a marathon will have to spend eight hours trying to win this medal. For anyone who wants to enjoy every kilometer of this marathon, be aware: “We are waiting for you to put this medal around your neck. Even if it takes 24 hours. We are waiting for you with hugs, camera flashes and cheers, we are keeping the meal warm and the sauna hot."
You can do more than you think!
See you on Sptember 05, 2020 at the start of the marathon.

 

Võhandu maraton ja Yukon

Kokkuvõte Yukoni maratonist

TV3 kokkuvõte

Marek ja Indrek tegid TV3 poolel super tööd ning klipid meie seiklustest on jõudnud uudistesse:

DAWSON CITY - kuld, kuld,kuld.
DAWSON CITY ja Kanada päev 
WHITEHORSE / Yukoni esimene trenn
Yukon River Quest - lühikokkuvõte

Kaheksa hulljulget eestlast lähevad ränkraskele katsumusele Kanada ajaloolisel kullapalaviku teekonnal. Maailma pikim aerutamismaraton Kanadas kujutab endast 715 kilomeetri läbimist Yukoni jõel ning magamisest võib vaid und näha. Inimtühi teekond Whitehorse linnast Dawson City-sse kubiseb karudest ning ohtu sattudes saad loota vaid iseendale. Kaheosaline sari on vürtsitatud peene huumori ja "kapsad ninast välja" pingutamisega.

1 osa - ettevalmistus ja minek 
2 osa - unistus sai teoks. 

Fotod Yukon River Quest 715 km. Autor: Ivar Hütt

Võhandu maraton ja Yukon River Quest 2018 Team Estonia