Ajad ja hinnad: Avatud  aasta läbi, ööpäevaringselt jäävabal ajal. Matkamine on kõigile TASUTA!
https://www.puhkaeestis.ee/et/vohandu-maratoni-veematkarada#
100 km pikkune veematkarada kulgeb Võhandu jõel Võru- ja Põlvamaal ning on kasutatav aastaringselt jäävabal ajal.

Veematkarada algab Võru linnast, Tamula järvelt ning lõppeb Põlvamaal Võõpsu külas. Võhandu jõgi on ääristatud järskude metsaste kallastega ja arvukate püstloodsete liivakivipaljanditega. Kaljuseintes ja lisaorgudes on mitmeid allikaid ja allikakoopaid. Võhandu jõelt saab suurepärase aerutamiselamuse.

Igal aastal aprilli kolmandal nädalavahetusel toimub Võhandu jõel maailma suurim aerutamismaraton - Võhandu Maraton, kus osaleb  mitutuhat aerutajat nii kodu kui välismaalt.

Startides Võru linnast Tamula järvelt on jõekaldad esmalt madalad. Peale mõnetunnist aerutamist muutuvad kaldad järk-järgult kõrgemaks ning jõgi jõuab ürgorgu. Ürgorg on liigendatud paljude lisaorgudega ning ääristatud järskude metsaste kallastega ja arvukate püstloodsete liivakivipaljanditega.
Kaljuseintes ja lisaorgudes on mitmeid allikaid ja allikakoopaid. Maratoni viimases osas muutuvad jõekaldad taas madalamaks.
Jõe ürgsem ja huvitavam osa on umbes 45 km pikk ning asub maratoni keskosas. Siia vahele jääb ka kaitseala, mis on 12 km pikk hõlmates mõlemast kaldast 300 m maastikku. See on jõe kõige kiirevoolulisem osa mitmete veskitammidega. Keskmiselt langeb siin jõgi 1,7 meetrit ühe kilomeetri kohta.
Jõel sõites avanevad suurepärased vaated põlismetsadele ja niitudele ning liivapaljanditele, mida vanarahvas nimetas müürideks.
Aegade jooksul on jõele ehitatud kokku seitse vesiveskit. Neist mõnedest on jäänud järgi vaid varemed, aga just nende veskitammide läbimine lisab maratonile paraja portsu adrenaliini.